روان تحلیل / دوره / دوره حضوری

500,000

کارگاه یک روزه : خودشناسی با متد یونگ در تاریخ 2 اسفند

1398/11/28
چکیده
در واقع تست رمز واژه (Watch Word) یک تست فرافکن است که معمولا برای پی بردن به آن قسمت از شخصیت و روان انسان که در آزمون‌های روان‌شناختی عینی دست‌یابی به آن ها دشوار است بکار می‌رود. این تست شاید راهی باشد برای کشف بهتر قسمت‌های اغلب پنهان وجود خودمان که در روانکاوی به آن ناخودآگاه می‌گوییم. فهم وجه ناخودآگاه دید کلی‌تری از شخصیت‌مان به ما می‌دهد که به انسجام شخصیت ما کمک می‌کند.کارگاه یک روزه : خودشناسی با متد یونگ

رمزواژه

اطلاعات ثبت نام :
مدرسین : محمد مهدی کهربی
(مدرس و مترجم در حوزه روانشناسی تحلیلی یونگ)

روز جمعه / 2 اسفند ماه 1398

از ساعت 10 الی 20

هزینه ثبت نام :  500.000 تومان

 

کارگاه با 3 نوبت پذیرایی و  استراحت

یک نوبت زمان ناهار (مهمان مجموعه روان تحلیل)

 برگزار خواهد شد.

 

(watchword) 

یک تست فرافکن است که معمولا برای پی بردن به آن قسمت  از شخصیت و روان انسان که در آزمون های روان شناختی عینی دست یابی به آن ها دشوار است بکار می رود. این تست شاید راهی باشد برای کشف بهتر قسمت های اغلب پنهان وجود خودمان که در روانکاوی به آن ناخودآگاه می گوییم. فهم وجه ناخودآگاه دید کلی تری از شخصیت مان به ما می دهد که به انسجام شخصیت ما کمک می کند. به قول “مایکل دانیلز” : «آزمون های روان شناختی عینی Objective ممکن است درخت های مختلف (اجزای مختلف شخصیت) را به ما نشان دهند، ولی آیا نباید “کلّ جنگل” را هم بتوانیم ببینیم؟» در میان این مجموعه پیچیده از “نشان های” گوناگون، “من” کجا هستم؟  این کارگاه فرصتی‌ست برای ملاقاتی بی‌پرده با خویشتنِ خویش، فرصتی‌ست برای کنار زدن پرده‌ی ابهام قصه‌هایی که ذهن می‌پروراند و با حقیقت وجود خود آشنا شدن.

روند کارگاه به این صورت است که ابتدا تِستی فرافکن به شیوه‌ی «تداعی واژگان» اجرا می‌شود، سپس محتوای آن به  دقت تحلیل می‌گردد. اطلاعات مفیدی پیرامون شخصیت و عوامل تاثیرگذار بر آن از جمله کهن‌الگوهای غالب، عقده‌ها، سایه‌ها، پیش‌نویس‌ها، ترس‌ها، نقاط قوتی که به آن‌ها پرداخته نشده است و فرایند تحول شخصیت به دست می‌آید. این آزمون، روشن‌گر حال و احول امروز فرد، ارتباط‌اش با گذشته و چگونگی جهت‌گیری‌اش رو به آینده است.

یکی دیگر از مزایای تست “رمز واژه” (Watch Word)  آشنا شدن فرد با “داستان زندگیش” پس از انجام این آزمون است. یا به بیان بهتر کشف کردن داستان زندگی و خلق دوباره آن و مهم تر از همه یافتن “الگوی قابل فهمی” در زندگی خود است. بدین ترتیب روایت شخصی هر یک از ما علاوه بر این که می تواند حس جهت یابی و راهنمایی مثبت برای آینده داشته باشد، همچنین می تواند توضیح و تفسیری نیز برای وقایع گذشته و حال باشد.

رمزواژه فرصت مناسبی برای به دست آوردن درکی عمیق و تجربی از پویش‌های روان خود است. محتوای کارگاه به گونه‌ای طراحی شده است که افرادی که هیچ آشنایی قبلی با روان‌شناسی ندارند هم می‌توانند از آن بهره‌مند گردند. ظرفیت کارگاه به دلیل تمرکز ویژه بر محتوای آشکار شده‌ی ضمیر پنهان هر یک از افراد شرکت کننده، تنها ده نفر است. آن‌چه با خود از این کارگاه بیرون می‌برید یک بصیرت عمیق به خود و یک نظر تازه به زندگی‌تان است، نگاهی که می‌تواند انتخاب‌‌های قدرت‌بخشی را از سوی شما حمایت کند و زندگی‌تان را در راستای حقیقت وجودی‌تان بنا کند.

 

 

تاریخ : 2 اسفند
ساعت : 10 الی 20
ظرفیت : 6 نفر

سرمایه گذاری : پانصد هزار تومان
رمزواژهروان تحلیلنظرات 
    برای ثبت نظر باید عضو باشید. اینجا ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد سامانه شوید.