روان تحلیل / دوره / دوره‌ها

1,000,000

دوره آنلاین ارتباط بدون خشونت

1399/12/30 (23:59)
چکیده
ارتباط بدون خشونت (nvc) روش تعاملی است که تبادل اطلاعات و حل صلح‌آمیز اختلافات را تسهیل می‌کند. ارتباط بدون خشونت بر ارزش‌های مشترک انسانی و نیازها تکیه می‌کند و افراد را به پرهیز از زبانی که سبب مقاومت یا کاهش عزت نفس می‌شود و استفاده از زبانی که سلامت را افزایش می‌دهد تشویق می‌کند.

ارتباط بدون خشونت باور دارد که به جای ایجاد ترس، گناه، سرزنش و شرم؛ غنی‌سازی زندگی رضایت آمیزترین انگیزه برای انجام کارهاست و به عنوان هدف، بر پذیرش مسئولیت فردی و در انتخاب و افزایش کیفیت ارتباط تاکید دارد. این روش حتی وقتی طرف مقابل آن را نمی‌داند نیز موثر است.

با ارتباط بدون خشونت شما خواهید دانست که: هرکاری که هرکسی انجام می‌دهد تلاشی است برای تحقق نیازهای متحقق نشده. برای هرکسی تحقق نیازها از طریق همکاری، سالم‌تر از رقابت است. به صورت طبیعی افراد وقتی که از روی میل در سلامت دیگران سهیم شوند لذت می‌برند. مهارت‌های ارتباط بدون خشونت به شما کمک می‌کند تا: احساس گناه، شرم، ترس و افسردگی را از بین ببرید. خشم و ناامیدی را به ساختن اتحاد و مشارکت تبدیل کنید.


 
دوره آنلاین ارتباط بدون خشونت
7 الی 12 فروردین
6 جلسه
ساعت 10:30 الی 12:30


ارتباط بدون خشونت روش ساده و قدرتمندی است برای برقراری ارتباط با دیگران‌، این روش‌چگونگی ارتباط همه ما با یکدیگر و حتی باخودمان را تغییر می‌دهد و بسیار دقیق، منظم و بی‌نهایت محبت‌آمیز است. این روش که توسط مارشال روزنبرگ کشف گردیده‌ و افراد را به سمت عشق، محبت و روش بدون خشونت برای درک دیگران و عکس‌العمل نسبت به آنها راهنمائی می‌کند. هیچ تغییر و دگرگونی در جهان واقع نمی‌شود مگر اینکه ( ما‌‌همان تغییر شویم که آرزو داریم دردنیا ببینیم ) متاسفانه همه ما در انتظار تغییر افراد دیگر هستیم. این دنیا چیزی است که ما ساخته‌ایم و اگر امروز بی‌ریشه است به این دلیل است که ما با نگرشمان آن را بی‌ریشه بنا کرده‌ایم.
 
اگر خودمان را تغییر دهیم می‌توانیم دنیا را تغییر بدهیم و تغییرخودمان با تغییر زبان و روش‌های ارتباطیمان شروع می‌شود. ( آرون گاندی)
آنچه در زندگی‌ام می‌خواهم محبت است. جریانی متقابل میان خودم و دیگران مبتنی بر نثار از صمیم قلب. (مارشال روزنبرگ)
 
ذات وجودی ما نیازمند دریافت و نثارکردن محبت است، اما متاسفانه در طول زندگی با روش‌های مختلف ارتباط ناهمگون آشنا شده‌ایم. به همین سبب به گونه‌‌ای حرف میزنیم و رفتار می‌کنیم که به خود و دیگران آسیب می‌زنیم به عنوان مثال‌: ما درزندگی قضاوت اخلاقی زیاد می‌نمائیم که اشاره به اشتباه و بدی افراد دارد و این‌ رفتار، ارتباط موثر بین ما و دیگران را خدشه‌دار و رابطه‌ها را مسدود می‌نماید. وقتی ما مشاهده و قضاوت را در‌هم می‌آمیزیم  یک سم را به ارتباط خود و دیگران تزریق نموده‌ایم. بنابراین درارتباطات خود باید مشاهده و قضاوت را ازهم جداکنیم و اگر مشاهده همراه با قضاوت باشد اصل پیام ما شنیده نشده و مخاطب ما مستعد شنیدن انتقاد و مقاومت می‌شود.
 
NonViolet Communication) NVC) : یک زبان زنده بوده که درباره‌ی ثبات، شباهت هنجارها، درمان سریع و راه‌حل‌ها‌ی نهایی به ما کمک می‌کند. مشاهده رفتار دیگران بدون ارزیابی بالاترین تجلی هوش انسانی است. گذراندن دوره‌های NVC را به کلیه افراد، اساتید، دبیران، دانشجویان، کارمندان، والدین، وکلا، قضات و کلیه اقشار جامعه توصیه می‌نمائیم . اگر ما دریچه‌‌ای به درک روشن فکر و همدلی به روی همدیگر باز نمائیم، با استمرار این کار بین ما و گوینده همدلی برقرار شده و ما می‌توانیم با لایه‌های عمیق‌تر وجودشان تماس بگیریم. برای اینکه بتوانیم همدلی کنیم به همدلی نیاز داریم در واقع همدلی درک همراه با احترام است.
 
کارل راجرز همدلی را اینطور توصیف می‌کند :
وقتی کسی به شما گوش می‌دهد بدون اینکه درباره شما قضاوت کند یا تلاشی برای تغییر شما نماید، این حس بسیار خوشایندی است، از اینکه مرا گوش داده اند و شنیده‌اند و خواهم توانست دنیا را به روش جدیدی درک‌کنم و به صورت شگفت‌انگیزی باعث تغییر مسائل غیرقابل حل به قابل حل شوم. همدلی و گوش دادن بدون قضاوت قویترین و تواناترین ابزار برقراری ارتباط محبت‌آمیز با دیگران می‌باشد و این امر باعث احساس امنیت در دیگران می‌شود. با آرزوی این که ما انسان‌ها جامعه‌ای با ایجاد همدلی و درک متقابل بدون قضاوت و احساس امنیت در دنیای پیرامون خود ایجاد نمائیم. 
 
 
 
 
دوره آنلاین ارتباط بدون خشونت
7 الی 12 فروردین
6 جلسه
ساعت 10:30 الی 12:30
 نظرات 
    برای ثبت نظر باید عضو باشید. اینجا ثبت نام کنید یا اگر عضو هستید وارد سامانه شوید.